Kanye, Rihanna, McCartney – Zmiana kierunku!?


Media od paru dni bombardują newsem o współpracy Kanye Westa, Rihanny i Paula McCartney’a. Artysci wypuścili razem kawałek Five Four Seconds. Rihanna kawałkiem promuje swoją nową płytę, Kanye West stawia na śpiew w miejsce rapu w całym albumie nagranym z ex Beatlesem, a McCartney powrócił do list przebojów pierwszy raz po 28 latach. Czy chodzi tylko o marketing i sprzedaż? Czy może kreuję się trend, nowy kierunek, wręcz odwrót od trashu ostatnich lat?

Kawałek skupia się na tym, o czym w muzyce chodzi, melodie i wokal. To jak powrót do korzeni muzyki – piosenka która wciąga. Bez elektronicznych basów, które ściskają żołądek, bez eksperymentu i nowości. Dodatkowo tak samo prosty jak kawałek jest teledysk. Nie ma 10 rożnych scenografii, mnóstwo rożnych outfitów i pół nagich gibiących się kobiet. Minimalizm, prostota i klasyka tworzą genialny obraz. Clip pokazuje trzech całkowicie rożnych od siebie artystów w najprostszych dżinsowych ubraniach na białym tle – wszystko skupia się na melodii w piosence. Głos Rihanny jeszcze nigdy nie wydawał się tak mocny .

Geniusz tkwi w połączeniu sił przedstawicieli trzech gatunków – prawdziwy Rock’n’Roll McCartney, królowa popu Rihanna i potentat hip-hopu Kanye West – i na koncentrowaniu się na tym co ich łączy, na tworzeniu muzyki. Niesamowicie dorze odbija ten przekaz stylizacja clipu – całość w denim. Jeans  z jednej strony jest ogromnym trendem tego roku, z drugiej jest nieśmiertelnym klasykiem – zupełnie jak Kanye i Rihanna w połączeniu z McCartneyem.

Nie wydaje się Wam ten kawałek prawdziwą nowością w czasie, w którym wszyscy próbują wyprodukować coraz to bardziej clubowy kawałek, w którym  można się jeszcze bardziej rozebrać, jeszcze bardziej szokować?

Wśród licznych owacji dla piosenki słychać też wiele słów krytyki pod jej adresem. Że nudna, niejaka i w ogóle nie fajna. Ale czy nie jest zawsze tak, że nawet najbardziej genialny pomysł czy trend zanim do dotrze mas jest najpierw mieszany z błotem ?

Napisane przez
More from Ola

Superfood – nasiona chia

Nasiona chia to tzw. superfood, który uwielbiany jest przez całe Hollywood. Gwiazdy wierzą...
Czytaj Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.