Jackie – kino w lutym

Nowy miesiąc przynosi nowe filmy w kinie. Na co wybrać się w lutym? Nasz hit to Jackie, który premiere ma już 3. lutego.

Jackie Kennedy była Pierwszą Damą Stanów Zjednoczonych przez niecałe trzy lata (styczeń 1961 do listopada 1963), a do jest dziś jedną z najpopularniejszych żon prezydentów. Jej duch żyje do dziś i nowy film Jackie trafiający właśnie do kin jest tego najlepszym dowodem. Powiemy wam dlaczego warto pójść do kina!

Film opiera się na prawdziwym wywiadzie, który Jackie Kennedy udzieliła dla Life Magazine tydzień przed zamachem na swojego męża. Film pokazuje dużo retrospektyw z jej życia jako pierwszej damy – tych pięknych, ale też najtrudniejszych. Jest to wstrząsająca historia kobiety, która dużo wycierpiała, ale nie załamała się przez swoją siłę i miłość do dzieci.

Jackie była nie tylko piękną kobietą – miała w sobie tajemniczą aurę. Obsadzona w jej roli Natalie Portman to wybór niemal idealny – świetnie zagrała różne strony charakteru Jackie. Nie bez powodu otrzymała za tą rolę nominacje do Oscara.

Styl Jackie znany jest do dziś. Uwielbiany i kopiowany – mówi się, że była najbardziej stylową pierwszą damą. Nie mogło być w związku z tym inaczej – kostiumy w filmie po prostu zachwycają. Za stylizacje odpowiedzialna jest francuzka Madeline Fontaine, która kostiumy robiła również dla filmów Yves Saint Laurent i Amelia. Idealnie odzwierciedliła słynne stylizacje i ten niesamowity szyk. Mała ciekawostka – Natalie Portman nosi w filmie  oryginalny złoty zegarek Jackie Kennedy. Z okazji premiery filmu marka jubilerska Piaget, producent zegarka, wypuszcza specjalną edycje tego modelu!

Film na który warto się przejść się z koleżankami!

Napisane przez
More from Ola
Stylowe przechowywanie – modne pudełka
Każdy z nas ma przedmioty, które nie mogą znaleźć swojego miejsca w...
Czytaj Więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.