H&M Studio S/S 2018

photos: PR H&M

Szwedzki gigant odzieżowy H&M po raz kolejny pokaże swoją kolekcję Studio podczas paryskiego tygodnia mody. Pokaz zaplanowany jest na 28 lutego i odbędzie się Musée des Arts Décoratifs przy Rue de Rivoli. Jeszcze przed premierą marka postanowiła uchylić rąbka tajemnicy i opublikować lookbook wiosennej kolekcji.

Główną inspiracją dla tego sezonu jest głównie japoński minimalizm, uwielbiany ostatnio przez projektantów. Proste sylwetki, czyste linie i graficzne nadruki królują na płaszczach, sukienkach do ziemi i doskonale skrojonych marynarkach. Spodnie zyskują objętości dzięki mocno rozszerzanym nogawkom, płaszcz ozdobiony jest kontrastową stębnówką, a rękawy sukienki układają się niczym wachlarz dzięki drobnym plisom. Na uwagę zasługują też świetne dzianiny. Kolorystyka ubrań i dodatków jest również oszczędna – biel i czerń wzbogacone są o kontrastujące akcenty kolorystyczne, między innymi karminową czerwień i soczystą zieleń.

Miejsce, w którym odbędzie się pokaz kolekcji, będzie również miejscem otwarcia wystawy o Japonii, sponsorowanej przez szwedzki brand.

Jak podkreśla Pernilla Wohlfahrt, szefowa działu projektowania H&M, “Musée des Arts Décoratifs jest kultowym miejscem. Cieszymy się, że mamy okazję pokazać H&M Studio w miejscu, które później będzie gościć ważną wystawę o sztuce Japonii, która miała wielki wpływ na naszą kolekcję S/S 2018”.

Ubrania z wiosenno-letniej kolekcji H&M Studio dzięki formule see now, buy now, będzie można nabyć bezpośrednio po pokazie, będą one również dostępne od 1 marca w wybranych sklepach na całym świecie

Napisane przez
More from Karolina J

Hedi Slimane – nowy dyrektor kreatywny Céline

Już wiemy, kto zastąpi Phoebe Philo na stanowisku dyrektora kreatywnego Céline. Będzie...
Czytaj Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *