Jak dobrać okulary słoneczne do kształtu twarzy?

Nareszcie mamy na dworze pierwsze słoneczne dni – sezon okularów słonecznych czas start! W tym roku modne będą przeróżne modele, ale pomijając trendy najważniejsze przy zakupie nowych okularów jest aby pasowały dobrze do naszej twarzy. Nic nam z drogich, modnych okularków jeśli ich kształt w ogóle nam nie leży. Przygotowaliśmy mały przewodnik – Jak wybrać okulary słoneczne do kształtu twarzy?

OWALNA TWARZ 
W tych zawodach jesteś dzieckiem szczęścia! Jeżeli masz owalną twarz pasują Ci w zasadzie każde okulary. Przy proporcjonalnej pociągłej twarzy możesz poszaleć i wybrać bardzo ekstrawaganckie modele okularów – świetne w tym roku wyrafinowane ramki typu Cat-eye albo modele z ozdobami. Samym kształtem okularów możesz też osiągnąć różny wygląd twarzy. Jeżeli chcesz wyglądać łagodniej wybierz okrągłe okulary. Gdy chcesz dodać sobie ostrości postaw na kanciaste ramki.

KANCIASTA TWARZ
Jeżeli Twoja twarz jest kanciasta to najlepiej na lato pasować będą Ci okrągłe okulary –  są idealnym kontrastem do ostrych rysów twarzy. Na topie w tym roku są klasyczne lenonki od RayBan z cienką metalową oprawką. Jeśli wolisz trochę więcej koloru wybierz modele z kolorowymi szkłami – bardzo modne są teraz pomarańczowe i niebieskie.

OKRĄGŁĄ TWARZ
Ty z kolei zrezygnuj z okrągłych okularów! Okrągła twarz i do tego okrągłe okulary? To zdecydowanie nie idzie w parze. Za to wspaniale będzie Ci w bardzo modnych okularach Cat-Eye albo w klasycznych pilotkach – kanty sprawią, że Twoja twarz będzie wydawać się mniej okrągła – raczej owalna.

TWARZ W KSZTAŁCIE SERCA
Twoja twarz jest szeroka szeroka w rejonie czoła i stopniowym zwęża się ku szpiczastej brodzie – idealnie będzie Ci w okularach o takim kształcie. W tym roku bardzo modne są właśnie szkła okrągłe z kanciastą ramką przy brzegach a okrągłą u dołu – tak zwane motylki. Będzie Ci dobrze też w klasycznych okularach a la Wayfarer od Ray Ban. Możesz też spróbować jak czujesz się w okrągłych modelach.

Napisane przez
More from Julia
Biała koszula – trend z wybiegu
Biała koszula to klasyk. Każda kobieta powinna mieć chociaż jedną białą koszule....
Czytaj Więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.