Concept-store Colette ogłasza zamknięcie.

luksusowy sklep Colette zamyka swoje drzwi 20.grudnia tego roku.

Ta wiadomość dla wielu fanów mody może być szokiem – kultowy, luksusowy sklep Colette zamyka swoje drzwi 20.grudnia tego roku.

Colette to nie jakiś zwykły sklep – przez ostatnie 20 lat był wskaźnikiem trendów. To co trafiało do Colette szybko stawało się globalnym trendem. Dla wielu osób to było obowiązkowe miejsce do zwiedzenia podczas pobytu w Paryżu.

Trzy piętrowy butik jest instytucją mody od swojego otwarcia w marcu 1997 roku. Założycielka, Colette Rousseaux, nadal mieszka nad sklepem, który prowadzi obecnie jej córka Sarah Andelman. Jest one dyrektorką kreatywną i wybiera co jest w sprzedaży. Magazyn Forbes napisał kiedyś, że jest to najmodniejszy sklep na całym świecie. Karl Lagerfeld twierdzi, że jest to jedyny sklep do którego chodzi, bo mają rzeczy, których nigdzie indziej nie ma.

W oficjalnym oświadczeniu napisano „Colette Rousseaux jest teraz wieku, w którym chciała by mieć więcej czasu dla siebie, a sklep nie może egzystować bez jego imienniczki.” Założycielka jest znana jako ekspertka sztuki i wydarzeń, jej córka ma niesamowite przeczucie jeśli chodzi o trendy – idealny zespół. Jak będziecie jeszcze w tym roku w Paryżu koniecznie odwiedźcie kultowe miejsca póki jeszcze istnieją.

Już wiadomo, że na miejscu kultowego sklepu powstanie nowy butik Saint Laurent.

Napisane przez
More from Julia
Jeansy z dziurami – Jak zrobić je samemu?
Od kilku sezonów nie opuszczają nas jeansy z dziurami. Jednak znaleźć takie, które...
Czytaj Więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.