Co czytać? Książki o modzie


Najciekawsze lektury, które pojawiły się w księgarniach od początku tego roku. Co w nich znajdziesz? Sekrety świata mody, kulisy powstawania magazynu Vogue i niesamowite historie o tym jak to było być projektantem za czasów PRL. Miłego czytania!

W domu Madame Chic Jennifer L. Scott – Autorka, chociaż pochodzi z USA, jako nastolatka spędziła w Paryżu rok na wymianie u francuskiej rodziny. Swoje doświadczenia z wizyty we Francji spisała w książce – pierwszej części o stylu, drugiej o prowadzeniu domu. Słusznie, zauważyła, że Francuzkom dość łatwo przychodzi łączenie pracy i życia rodzinnego, więc postanowiła podzielić się tym co udało jej się zaobserwować. Przyjemna, szybka i łatwa lektura na leniwy weekend.

Vogue. Za kulisami świata mody Kristie Klements. Redaktor australijskiego Vogue’a postanowiła napisać całą prawdę o modowym biznesie. Nie jest tak wesoło i różowo jak w filmie “Diabeł ubiera się u Prady”. Autorka zaczynała jako recepcjonistka, a udało jej się wspiąć na sam szczyt. Lektura obowiązkowa, jeśli ktoś chce poznać realia pracy w biznesie modowym.

To nie są moje wielbłądy – Aleksandra Boćkowska – Moda kontra realia PRLu. Autorka, z niezwykłą dbałością o detale pisze o tym jak polscy projektanci walczyli o każdy skrawek materiału. Dużo wiedzy, zabawnych anegdotek i niesamowitych zdjęć. Obowiązkowa lektura, nie tylko dla tych, którzy kochają modę.

Jedną nogą w świecie mody – Mario Galla – tytuł, dosłownie opisuję sytuację autora. Jednonogi model w swojej biografii, opowiada o tym jak udało mu się przebić w świecie mody i stać się muzą wielkich projektantów. Historia poruszająca i prawdziwa, pokazuje, że zamknięty i surowy biznes czasami może okazać się bardzo ludzki.

Sekrety Mody – Kerlau Yann – Jak powstał marketing modowy? Dlaczego jeden człowiek ma w garści największe marki na świecie? W książce pojawia się dużo wątków, które poruszają z pozoru oczywiste problemy i zjawiska. Jeśli chcesz poznać jakimi prawami rządzi się świat mody sięgnij po tą książkę.

Napisane przez
More from Ola

Zabawne dmuchane materace – trend lato 2016

Szukasz jeszcze nowego gadżetu na wakacje? Postaw na śmieszne dmuchane materace! Trend...
Czytaj Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.