Co czytać? Książki o modzie

Najciekawsze lektury, które pojawiły się w księgarniach od początku tego roku. Co w nich znajdziesz? Sekrety świata mody, kulisy powstawania magazynu Vogue i niesamowite historie o tym jak to było być projektantem za czasów PRL. Miłego czytania!

W domu Madame Chic Jennifer L. Scott – Autorka, chociaż pochodzi z USA, jako nastolatka spędziła w Paryżu rok na wymianie u francuskiej rodziny. Swoje doświadczenia z wizyty we Francji spisała w książce – pierwszej części o stylu, drugiej o prowadzeniu domu. Słusznie, zauważyła, że Francuzkom dość łatwo przychodzi łączenie pracy i życia rodzinnego, więc postanowiła podzielić się tym co udało jej się zaobserwować. Przyjemna, szybka i łatwa lektura na leniwy weekend.

Vogue. Za kulisami świata mody Kristie Klements. Redaktor australijskiego Vogue’a postanowiła napisać całą prawdę o modowym biznesie. Nie jest tak wesoło i różowo jak w filmie “Diabeł ubiera się u Prady”. Autorka zaczynała jako recepcjonistka, a udało jej się wspiąć na sam szczyt. Lektura obowiązkowa, jeśli ktoś chce poznać realia pracy w biznesie modowym.

To nie są moje wielbłądy – Aleksandra Boćkowska – Moda kontra realia PRLu. Autorka, z niezwykłą dbałością o detale pisze o tym jak polscy projektanci walczyli o każdy skrawek materiału. Dużo wiedzy, zabawnych anegdotek i niesamowitych zdjęć. Obowiązkowa lektura, nie tylko dla tych, którzy kochają modę.

Jedną nogą w świecie mody – Mario Galla – tytuł, dosłownie opisuję sytuację autora. Jednonogi model w swojej biografii, opowiada o tym jak udało mu się przebić w świecie mody i stać się muzą wielkich projektantów. Historia poruszająca i prawdziwa, pokazuje, że zamknięty i surowy biznes czasami może okazać się bardzo ludzki.

Sekrety Mody – Kerlau Yann – Jak powstał marketing modowy? Dlaczego jeden człowiek ma w garści największe marki na świecie? W książce pojawia się dużo wątków, które poruszają z pozoru oczywiste problemy i zjawiska. Jeśli chcesz poznać jakimi prawami rządzi się świat mody sięgnij po tą książkę.

Napisane przez
More from Ola
Wnętrza w stylu hamptons – inspiracje
Domek nad morzem to marzenie wielu z nas. Jeśli chociaż trochę chcesz...
Czytaj Więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.