10 porad: Jak używać samoopalacz

Lato w pełni. Sukienki, szorty i stroje najlepiej prezentują się na opalonej skórze. Nie każdy ma czas na opalanie, a promienie słońca mogą być szkodliwe. Idealne rozwiązanie to samoopalacz. Ale jak używać „opaleniznę z tubki” poprawnie?

Obojętnie czy krem, spray czy piankasamoopalacz działa zawsze tak samo. Przez chemiczną reakcję farbuje się zewnętrzna warstwa skóry – cząsteczka cukru Dihydroksyaceton (DHA) reaguje na białko w skórze.

Używanie samoopalacza jednak nie jest takie łatwe, trzeba przestrzegać pewnych zasad żeby nie zrobiły się nam brzydkie plamy i paski.

10 naszych porad jak używać samoopalacz:

1. Nie eksperymentuj przed ważnymi imprezami

Przed wielkim wyjściem powinnaś chociaż raz wcześniej wypróbować samoopalacz. Pamiętaj, aby nie stosować środka brązującego w poranek przed imprezą, tylko już 1-2 dni wcześniej. Efekt będzie bardziej naturalny i jest jeszcze czas żeby wyrównać jakieś niedoskonałości.

2. Przygotuj się odpowiednio!

Przed użyciem samoopalacza zrób sobie peeling. Szorstkie martwe komórki skóry powodują plamy i nierówny efekt.

Dla idealnego rezultatu na nogach trzeba zdepilować wszystkie włoski – najlepiej zrobić to dzień wcześniej tak aby skóra rano nie była już podrażniona.

3. Zrób specjalny zabieg na suchą skórę

Im grubsza warstwa rogowa tym intensywniejszy, ciemniejszy efekt. Suche części ciała jak łokcie, ręce, stopy i kolana posmaruj po peelingu balsamem do ciała i poczekaj aż dobrze się wchłonie. Opalenizna będzie ładniejsza i równiejsza. 

4. Znajdź odpowiedni kolor

Samoopalacz jest najczęściej dostępny w jasnym i ciemnym odcieniu. Produkty dla jasnej skóry mają niższą dawkę opalającego środka DHA. Jeśli nie jesteś pewna jaki kolor kupić wybierz lepiej jasny, to jest bezpieczniejsze. W razie czego zawsze można jeszcze przyciemnić.

5. Używaj rożnych produktów

Są specjalne samoopalacze na twarz. Warto je używać bo są mniej tłuste i bardziej przyjazne dla skóry twarzy.

Oprócz tego nie ma w nich rożnych olejków które mogą podrażnić oczy.

Na twarzy używaj oszczędnie środka. Lepiej nałożyć mniej bo wpadki potem ciężko zakamuflować.

Żeby efekt był bardziej naturalny i przejście miedzy twarzą a dekoltem niewidoczne posmaruj twarz normalnym kremem po użyciu samoopalacza.

6. Zarezerwuj sobie czas!

Jeden z największych błędów z samoopalaczem to brak czasu. Dla równego, gładkiego wyniku, trzeba środek równo rozprowadzić na skórze – a to trwa. Zacznij krążącym ruchem na nogach, proste linie zostawiają nie ładne paski na skórze. Dbaj o to żeby krem dobrze rozprowadzić na bokach twarzy, dekolcie i przy linii włosów oraz by się nie stworzyły brzydkie brzegi. Najlepiej korzystaj przy nakładaniu ze specjalnych rękawiczek – wodoodporna warstwa chroni dłonie i paznokcie przed zafarbowaniem. Czy z rękawiczkami, czy bez – zawsze potem umyj dokładnie ręce. Jak samoopalacz wchłonie posmaruj jeszcze raz ciało balsamem żeby uniknąć plam.

7. Używaj spray na ciężko dostępne miejsca

Tam gdzie rękami trudno się dostać, jak plecy czy ramiona użyj samoopalającego sprayu. Psikaj z odpowiedniej odległości – najlepiej długość ramienia. Jak pryskasz blisko ciała mogą się zrobić okrągłe plamy.

8. Mniej znaczy więcej!

Lepiej użyj samoopalacza kilka razy cieniutką warstwą niż jeden raz grubą, tak osiągniesz naturalniejszy i ładniejszy efekt.

Przed ubieraniem się poczekaj 10 minut aż wszystko dobrze wsiąknie. W ten sposób nie ubrudzisz ubrań

9. Skoryguj małe wpadki!

Jak ci się jednak coś nie uda i są plamy, nie panikuj. Weź kąpiel albo długi prysznic, skóra zrobi się miękka i peelingiem możesz zeskrobać niedoskonałości. Jak ci się zafarbowały dłonie albo paznokcie umyj je z sokiem z cytryny.

10. Zatrzymaj opaleniznę!

Aby zachować jak najdłużej efekt, smaruj co dzień ciało balsamem by skórze dostarczyć wystarczająco wilgotności. Używaj samoopalacza raz w tygodniu, po 3 dniach opalenizna zaczyna się  zmywać. Przed ponownym użyciem nie zapomnij zrobić Peeling!

1. Szybki i łatwy w zastosowaniu opalający spray Collistar 119 zł

2. Brązujący i ujędrniający balsam do ciała Ziaja 15,50 zł

3. Błyskawiczny samoopalacz do twarzy i dekoltu Clarins 125 zł

4. Samoopalająca mgiełka do ciała Sephora 45 zł

5. Samoopalacz w musie z witaminą A&E oraz olejkiem kokosowym Avon 18,99 zł

6. Delikatna emulsja brązująca do twarzy z SPF 6 Lancaster 69 zł

7. Samoopalacz w żelu do twarzy i ciała Shiseido 135 zł

Napisane przez
More from Kasia
Manicure hybrydowy – tak czy nie?
Na czym polega manicure hybrydowy i czy warto się na niego zdecydować?...
Czytaj Więcej
Join the Conversation

1 Comments

  1. says: Zawszeslonce

    Ja uwielbiam słońce, ale nie zawsze mogę z niego korzystać, więc korzystam z samoopalacza i na początku najwięcej problemów sprawiały mi łokcie i kolana, ale z czasem człowiek się uczy i wygląda lepiej 🙂

Leave a comment
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.