10 błędów modowych, których nie powinnaś już robić!

10 błędów modowych których nie powinnaś już robić!

Masz pełną szafę, ale jak przyjdzie co do czego nie masz w co się ubrać? Pewnie masz mnóstwo nie potrzebnych ubrań i wpadek zakupowych. W dobrym stylu nie chodzi o ilość tylko o jakość. Czas skończyć z niepotrzebnymi zakupami.

Sprawdź 10 błędów, które każda z nas popełnia. Czas to zmienić!

  1. Zdarza Ci się, że kupujesz jedną rzecz po kilka razy? Skończ z tym – nie potrzebujesz piątego szarego T-shirtu. Jak masz znaleźć w szafie coś do ubrania jeśli masz same podobne rzeczy?
  2. Nie chce Ci się prasować, bo myślisz sobie że i tak nie ma różnicy? To fatalny błąd. Widziałaś kiedyś stylową kobietę w pogniecionych ubraniach? No właśnie! Zawsze dodasz sobie szyku, jak wszystko będzie idealnie wyprasowane.
  3. Chodzisz przez jakiś czas w butach, aż się znoszą a potem je wyrzucasz? Nie rób tego! Zanieś buty do szewca. Wystarczy podkleić nową podeszwę, czy zmienić flek. To mała inwestycja, a buty nadal możesz nosić. W taki sposób możesz powiększać swoją kolekcję, a nie zastępować zepsutą parę nowymi butami.
  4. Kolejny sweter do wyrzucenia? Zawsze przed praniem nowych rzeczy warto spojrzeć na metkę i sprawdzić jak je prać. Jeżeli nie jesteś pewna – zanieś rzecz do pralni. Lepiej wydać 10 złotych na czyszczenie, niż stracić kolejną rzecz.
  5. Z Twojej szafy wypadają rzeczy, a Ty twierdzisz, że nie masz pieniędzy na coś jakościowego? Pamiętaj, stawiaj jakość przed ilością. Niepotrzebnie kupujesz tak dużo. Lepiej zaoszczędzić i wydać na coś dobrego. W taki sposób możesz nosić rzecz przez parę lat, a nie jest do wyrzucenia po dziesiątym praniu! Trzymaj się tej reguły – zwłaszcza przy klasycznych rzeczach jak biała koszula, marynarka, czy płaszcz.
  6. Wystarczy metka przeceny i już biegniesz do kasy? Zanim dokonasz zakupu zastanów się, czy na prawdę potrzebujesz tej rzeczy, czy tylko kupujesz ją, bo jest przeceniona – a potem będzie leżeć w kącie szafy!
  7. Kupujesz za małe rzeczy tylko dlatego, że wzbraniasz się przed kupnem większego rozmiaru? Myślisz, że schudniesz do tego? Stop! Jeżeli wydajesz na coś pieniądze musi to pasować, a nie leżeć z metką w szafie. Jeśli coś naprawdę Ci się podoba wybierz większy rozmiar! Czas dorosnąć – nie ważne jest to, co napisane na metce, a fakt jak się w tej rzeczy czujesz!
  8. Znowu kupiłaś coś, bo namówiła Cię koleżanka? Powinnaś wiedzieć, że znowu będzie to tylko leżało głęboko w szafie. Jak mierzysz rzeczy zawsze słuchaj pierwszego instynktu. Jeżeli od początku czegoś nie czujesz to nic z tego nie będzie. Nawet jeśli ktoś inny mówi Ci jak dobrze wyglądasz!
  9. Dajesz się zaślepić trendom? Dobrze je śledzić, ale nie wszystko musisz mieć tylko dlatego, że jest modne. Najważniejsze jest żebyś w tym dobrze wyglądała!
  10. Kupujesz zabójcze szpilki tylko dlatego, bo są piękne? Wiadomo, są buty, przy których mięknie nasze serce, ale najważniejsze jest, żebyś mogła w tych szpilkach chodzić. Po pierwsze wygląda komicznie, jak kobieta nie umie chodzić w obcasach. Po drugie jeśli obcas jest tak wysoki, że po 5 minutach chodzenia bolą cię nogi i musisz dać odpocząć nogom – to nie ma sensu! Szpilki powinny być noszone, a nie stać na półce.
Napisane przez
More from Julia
Eleganckie kombinezony na wieczór
Kombinezony mają tego lata swój moment. To już nie garderoba robotnicza, ani kreacja...
Czytaj Więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.