Jaki krem pod makijaż wybrać?

Q&A Pytania i OdpowiedziKategoria: UrodaJaki krem pod makijaż wybrać?
Kiki zapytał 7 lat temu

Witam, za każdym razem po zrobieniu makijażu moja cera wygląda na wysuszoną. Jaki krem używają makijażyści, czy jest to jakiś tajny sposób, żeby cera miała świeży wygląd?

1 odpowiedzi
Redakcja Personel odpowiedział 7 lat temu

Cześć Kiki, ten problem jest bardzo powszechny.
1. Upewnij się, czy nie używasz zbyt ciężkiego podkładu, który dodatkowo wysusza cerę. Produkty matujące wysuszają skórę, więc nie są dla ciebie. Twój podkład powinien być lekki z dodatkowym nawilżaniem!
2. Przy suchej skórze mocne nawilżenie jest najważniejsze. Dlatego pod podkład powinnaś nałożyć pielęgnacyjny krem nawilżający. Hitem wśród makijażystek i modelek jest francuski krem apteczny EMBRYOLISSE – Lait Crème Concentré, który jest od niedawna do kupienia w Polsce. Krem jest bardzo odżywczy, pozostawia satynowy efekt na twarzy, więc świetnie po nim się nakłada makijaż a dodatkowo chroni skórę przed wysuszeniem.
Alternatywnie polecam krem IWOSTIN Sensita intensywnie nawilżające SPF 20. Ten krem świetny jest przy bardzo wrażliwej i alergicznej cerze. Jest bardzo lekki i delikatny, więc podkład po nim się świetnie nakłada. Dodatkowo ma filtr przeciwsłoneczny co jest bardzo ważne w codziennej pielęgnacji.