Jak ubrać się na komunię?

Eli zapytał 12 miesięcy temu

Zaczyna się sezon na komunię, mam w rodzinie kilka i zastanawiam się jak ubrać się na taką uroczystość – jakieś porady?

1 odpowiedzi
Redakcja Personel odpowiedział 12 miesięcy temu

Cześć Eli, komunie są coraz huczniej świętowanie, jednak trzeba pamiętać że to święto religijne, więc trzeba się stosowanie ubrać.

Pare zasadniczych porad na początek – ramiona i plecy powinny być zakryte w Kościele. Kolor biały jest raczej zarezerwowany dla dzieci biorących udział w komunii. Najlepiej sprawdzą się jasne, wiosenne barwy. Jak chcesz się ubrać w czerń to warto “rozweselić” outfit kolorowymi dodatkami (buty&torebka).
Generalnie stylizacja na komunie powinna być elegancka – ale bez przesady, nie jest to wesele.
Świetnie się sprawdzi kostium typu spodnie, marynarka i szpilki. Najlepiej na wiosnę w delikatnych pastelach. W tym roku są też modne kostiumy w kwiaty.

Alternatywnie możesz złożyć sobie zestaw – spódnica & bluzka. Pamiętaj spódnica nie powinna być za krótka. Postaw na spódnice ołówkową albo rozkloszowaną, za kolano. Do tego ładna bluzka – biała koszula będzie zawsze wyglądać.
Możesz się też ubrać w sukienkę, ale pamiętaj to jest uroczysty niedzielny obiad a nie impreza. Długość powinna być stosowna (tak jak spódnica). Jeżeli sukienka odkrywa ramiona to do Kościoła narzuć szal albo załóż żakiet.