Jak ubrać się na komunię?

Q&A Pytania i OdpowiedziKategoria: ModaJak ubrać się na komunię?
Eli zapytał 7 lat temu

Zaczyna się sezon na komunię, mam w rodzinie kilka i zastanawiam się jak ubrać się na taką uroczystość – jakieś porady?

1 odpowiedzi
Redakcja Personel odpowiedział 7 lat temu

Cześć Eli, komunie są coraz huczniej świętowanie, jednak trzeba pamiętać że to święto religijne, więc trzeba się stosowanie ubrać.

Pare zasadniczych porad na początek – ramiona i plecy powinny być zakryte w Kościele. Kolor biały jest raczej zarezerwowany dla dzieci biorących udział w komunii. Najlepiej sprawdzą się jasne, wiosenne barwy. Jak chcesz się ubrać w czerń to warto „rozweselić” outfit kolorowymi dodatkami (buty&torebka).
Generalnie stylizacja na komunie powinna być elegancka – ale bez przesady, nie jest to wesele.
Świetnie się sprawdzi kostium typu spodnie, marynarka i szpilki. Najlepiej na wiosnę w delikatnych pastelach. W tym roku są też modne kostiumy w kwiaty.

Alternatywnie możesz złożyć sobie zestaw – spódnica & bluzka. Pamiętaj spódnica nie powinna być za krótka. Postaw na spódnice ołówkową albo rozkloszowaną, za kolano. Do tego ładna bluzka – biała koszula będzie zawsze wyglądać.
Możesz się też ubrać w sukienkę, ale pamiętaj to jest uroczysty niedzielny obiad a nie impreza. Długość powinna być stosowna (tak jak spódnica). Jeżeli sukienka odkrywa ramiona to do Kościoła narzuć szal albo załóż żakiet.