Olejek arganowy czy kokosowy?

Trend na stosowanie olejków ma się świetnie, ale czy wiesz jak ich używać i czym się od siebie różnią te dwa najpopularniejsze?

Olejek kokosowy: ma piękny zapach i świetnie nawilża, wchłania się lepiej niż inne olejki i mniej się klei. W czystej postaci jest twardą kostką, rozpuszcza się jak masło pod wpływem ciepła. Robiony z miąższu kokosa, najlepszy jest ten tłoczony na zimno. W czystej postaci pomaga zapobiec zmarszczkom lub zmniejsza te które już mamy. Możesz go stosować na twarz i ciało, jako balsam do ust, a nawet jako zmiękczacz skórek paznokci. Nawilża gorzej niż olejek arganowy i może zapychać pory, ale ma więcej zastosowań, także w kuchni.

Co z nim zrobić? Dodaj do olejku kokosowego sodę oczyszczoną i stosuj jako peeling do twarzy. Do złuszczania ciała użyj mieszanki z olejku i brązowego cukru (połowę szklanki olejku rozpuść w wodnej kąpieli, chwilę ostudź i dodaj szklankę cukru, przed użyciem poczekaj aż całkiem ostygnie). Nadaje się też do zmywania makijażu (ale nie oczu!): wmasuj olejek w twarz i po kilku minutach zetrzyj wacikiem. Olejek kokosowy działa antybakteryjnie, świetnie sprawdzi się więc jako naturalny dezodorant do stóp i krem nawilżający w jednym.

olejki kokosowe  

1. Olejek kokosowy Dr Jackson’s Coconut Melt  
2. Odżywka do włosów z olejkiem kokosowym Creme de Coco  Bumble & Bumble
3. Olej kokosowy tłoczony na zimno Bio Planete 24,90 zł
4. Olej kokosowy 500 ml KTC 19,90 zł
5. Nawilżające mleczko do ciała z kokosem Korres
6. Bio olej kokosowy 134,90 zł
7. Nawilżający krem do ciała C.O. Bigelow

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ! Olejek z dzikiej róży – serum młodości.

Olejek arganowy: nazywany „złotem Maroka„, skąd też pochodzi. Robiony jest z owoców drzewa arganii. Ma w sobie dużo witaminy E i nienasyconych kwasów tłuszczowych. Co potrafi? Odmładza skórę i pomaga jej się zregenerować po opalaniu, mocno nawilża, nie zatyka porów. Pomoże zapobiec rozstępom (lub sprawi, że te które już mamy będą mniej widoczne) i wygładzi skórę. Stosuj go na oczyszczoną twarz zamiast kremu. Rozetrzyj kilka kropli na dłoniach i dopiero wtedy wmasuj olejek w twarz i ciało. Preparat możesz też stosować na włosy np. żeby odżywić suche końcówki albo nawilżyć skórę głowy (kilka kropel wmasuj u nasady włosów) lub jako maseczka (ok. 1 łyżeczki wmasuj na całej długości włosów i rano spłucz). Nie używaj spożywczego zamiennika, ma nieco inny skład niż ten przeznaczony do celów kosmetycznych. Możesz też dodać kilka kropli do zwykłego szamponu, wtedy twoje włosy będą znacznie lepiej nawilżone.

olejek arganowy

1. Suchy olejek arganowy Superbly Restorative Argan Dry Oil marki Kiehl’s
2. Naturalny olejek arganowy Bielenda
3. Szampon Argan Oil of Marocco
4. Olejek do włosów Maroccan Oil Treatment
5. Olejek arganowy Berber Oil
6. Olejek arganowy 3 w 1 Bielenda
7. Olejek arganowy Yves Rocher

Napisane przez
More from Kasia
Blond – jaki odcień do typu urody?
Po prostu blond? Niekoniecznie – jest mnóstwo różnych odcieni – od najjaśniejszego zimnego...
Czytaj Więcej
Join the Conversation

2 Comments

    1. says: Temat Moda

      Olu, to prawda kokosowy może być za ciężki dla delikatnej cery. Moje najnowsze odkrycie to olejek z dzikiej róży – polecam wypróbować! Jest bardzo lekki i dodaje cerze tak zwany efekt „glow”.
      Pozdrawiam, Kasia

Leave a comment
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.